Typ intuicyjny (N) z przewagą uczuć (F)

Tacy ludzie lubią miejsca pracy, gdzie są wymagane kontakty z wieloma osobami, zarówno w samej firmie, jak i poza nią, czyli z klientami bądź dostawcami. Są wspaniali jako sprzedawcy, przełożeni pracujący bezpośrednio z grupą ludzi, doradcy, negocjatorzy, nauczyciele, ludzie zajmujący się sondażami wszelkiego typu — od badania opinii publicz­nej po zbieranie informacji do artykułów dziennikarskich, w wielu zawodach w sektorze usług. Lubią rozmawiać z in­nymi ludźmi, a ich efektywność organizacyjna jest równo­znaczna z lojalnością.

Typ intuicyjny (N) z przewagą uczuć (F), inaczej zwany typem NF, jest oparty na osobistej charyzmie menedżera. Wyróżnia się darem pozyskiwania i zjednywania sobie ludzi, opiekuje się powierzonymi mu osobami oraz dba o ich potrze­by. Jego styl decyzyjny określa się jako heurystyczny. Podjęcie dobrej i prawidłowej decyzji oznacza u niego uwzględnie­nie potrzeb ludzi. W firmie tacy jak on funkcjonują podob­nie jak organizatorzy okrzyków, fal i oklasków wśród kibi­ców na trybunach. 

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witam u mnie! Jestem przedsiębiorcom z dużym doświadczeniem, bloga prowadzę, żeby podzielić się z Wami moimi odczuciami i doświadczeniami. Jeśli podobał Ci się mój post to proszę o zostawienie komentarza, będzie to dla mnie forma gratyfikacji za włożona w stronę prace.
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.